SKYWAY

ośrodek lotniczy

Nasza załoga

W lotnictwie panuje przekonanie, że najważniejszym nauczycielem jest Twój pierwszy instruktor. To on, wykorzystując nabytą przez lata wiedzę, pokaże jak optymalnie zaplanować przelot, przeanalizować warunki pogodowe, wykonać poszczególne fazy lotu, przeprowadzić komunikację ze służbami naziemnymi i innymi statkami powietrznymi, itp. To jego zadaniem jest nauczyć Was poprawnego i bezpiecznego pilotażu! Poznajcie naszą doświadczoną załogę:

Danuta

Nasza Szefowa Szkolenia i instruktor pilotażu samolotów.

Posiada ponad 30-letnie doświadczenie lotnicze. Początkowo szlifowała swoje umiejętności pilotażowe na szybowcach i samolotach, w tym także akrobacyjnych i zdobywała uprawnienia na nowe typy statków powietrznych. Realizowała operacje zrzutu spadochroniarzy czy holowania szybowców na zawodach. Instruktorem nauki pilotażu jest już prawie 20 lat, a nalot na samolotach opiewa na przeszło 3 tysiące godzin. Pełniąc przez wiele lat także funkcję szefa działu szkolenia w różnych ośrodkach lotniczych w całym kraju zgłębiła tajniki organizacji kursów na przyszłych pilotów. Przeprowadzi ucznia-pilota przez cala procedurę związaną z występowaniem o wydanie licencji, a przede wszystkim zadba o jakość prowadzonego szkolenia lotniczego. Jest ponadto egzaminatorem Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, co sprawia że dobrze wie jak przygotować do egzaminu państwowego!

Marek

Jest pilotem z niezwykłą lotniczą przeszłością, o czym nie raz się przekonacie. Jest byłym pilotem wojskowym. Przez lata służby na rzecz obrony naszego kraju latał na myśliwcach typu MIG oraz samolotach transportowych jak np. Bryza. Posiada ogromne doświadczenie w szkoleniu uczniów-pilotów samolotowych. Choć prowadzenie szkoleń nie zawsze wiąże się z taką dawką emocji jak przekraczanie bariery dźwięku to możecie być pewni, że precyzja, którą wyniósł z lotnictwa wojskowego pozwalają zapanować nad najbardziej zaskakującą reakcją ucznia. Jego nalot na samolotach jest liczony w tysiącach godzin. Spokój i opanowanie jakim emanuje sprawia że każdy z Nas czuje się z nim bezpiecznie spędzając czas w powietrzu. Jednego można być pewnym – po lataniu z Markiem na przeloty, nawet bez odbiornika GPS nie zgubicie się w przestrzeni powietrznej.

Józef

Jest także emerytowanym pilotem wojskowym, podobnie jak reszta naszej załogi przez całe swoje życie jest związanym z lotnictwem. Ma jednak wyjątkową cechę.. Od lat pracuje na międzynarodowym lotnisku komunikacyjnym. Loty z nim w tak zwaną „przestrzeń kontrolowaną” czyli obszar, w którym lata się z Boeingami, Airbusami i innymi dużymi samolotami pasażerskimi niosą ze sobą ogromną dawkę informacji, których nie przeczytacie w żadnym lotniczym podręczniku a wierzcie nam – tam dzieje się dużo! Jest oazą spokoju i możemy Wam zagwarantować, że nic nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi.

Konrad

Tego gościa w pracy zapewne nie chcielibyście spotkać ;) Na co dzień lata w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Jest pilotem samolotowym i śmigłowcowym ze sporym doświadczeniem także na dużych śmigłowcach typu Mi-8. Posiada uprawnienia na loty na samolotach jedno- i wielosilnikowych co sprawia, że możliwe jest kontynuowanie z nim dalszej nauki w celu zdobycia licencji pilota zawodowego. Biegle mówi po angielsku. Z racji pracy w szeregach LPR często lata w przestrzeni „kontrolowanej” i nad aglomeracjami miejskimi przez co jest kopalnią wiedzy w tego typu operacjach lotniczych.